Drobečková navigace

Úvod > Blog > Rekonstrukce: Od myšlenky po realizaci - Díl 1. Za všechno může digestoř!

Rekonstrukce: Od myšlenky po realizaci - Díl 1. Za všechno může digestoř!Ano, za všechno opravdu může digestoř! Už po několika týdnech od nastěhování jsem věděla, že tuhle kuchyňskou linku jednou předěláme. Předchozí majitel pořídil na můj vkus příliš objemnou digestoř a, hlavně, nepraktickou. Totiž já pod ní bez problémů projdu, jenže můj muž, který je o dost vyšší, si dělá nevzhledné ďolíčky na čele, jak do rohu digestoře pravidelně naráží. K tomu přidám další věc, která mi nevyhovuje, a to je velikost pracovní plochy. Ta je opravdu malá, a protože rádi vaříme společně, nemáme příliš prostoru, kam si položit skleničku vína a, samozřejmě, na samotnou přípravu jídla!

Postupem času se však nabalovaly další problémy, s nimiž jsem chtěla v budoucnu něco udělat. Tento byt se řadí do mezonetových a navíc má i zahradu. Jenže předchozí majitel chtěl zřejmě ušetřit a nenechal na zahradu vyvést vodu. Ono se s kropáčem ale těžko zalévá. Sice jsme to vyřešili velkou nádobou, do níž se voda svádí z okapu, ale to v horkých dnech opravdu nestačí. A připojovat hadici na kohoutek ve dřezu nás už nebaví.

Když k tomu připočtu potřebu opět vymalovat, opravit podlahu, protože je hodně poškrábaná a taky vyměnit sedačku, neboť se už rozpadá; a když se začala odlepovat folie z kuchyňských dvířek, bylo rozhodnuto. Právě uzrál čas na kompletní rekonstrukci!